KONST / Litografier / Färglitografi 8336066
nr 833 6066
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 147/385, signerad -92, motivets mått: 54x39
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 10 juni 2013
kl 19:11:49
1.000 kr
1.100 kr
1.100 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson